Казанлък
Трима кандидати за народни представители от Казанлък са в листата на ГЕРБ
Кратки визитки на кандидатите за народни представители в листата на ГЕРБ Стара Загора
- Красимир Георгиев Вълчев е магистър по „Публични финанси“. Завършил е Икономическия университет – Варна. Преминал е обучение по „Бюджет и финансово управление“ в университета „Дюк“ – САЩ.Министър на образованието по време на 44-тото Народно събрание. В периода 2002-2009 г. работи на различни длъжности в Министерството на финансите.От септември 2009 г. до февруари 2017 г. е главен секретар на Министерството на образованието и науката. В периода април-май 2017 г. е началник отдел в дирекция „Финансиране на общините“ в Министерството на финансите.
- Маноил Минчев Манев е докторант по „Национална сигурност“ в Академия на МВР, Магистър по история Великотърновски университет „Св. Св. Кирил и Методий“, бакалавър по национална сигурност от Академия на МВР. 13 години е бил служител на КП в МВР, създател и директор на Частен професионален колеж по охрана и сигурност „Св.Георги Победоносец“ – Стара Загора. Бил е и заместник областен управител на област Стара Загора, народен представител в 43-то и 44-то НС на Република България.
- Илиана Петкова Жекова е магистър по „Социални дейности” и по „Психология” от Великотърновски университет „Св. Св. Кирил и Методий”. Общински съветник от ПП ГЕРБ, мандат 2019 – 2023 г. в ОбС – Казанлък. Ръководител на групата на общинските съветници на ПП ГЕРБ в ОбС Казанлък. Председател на Постоянна комисия по здравеопазване, социална дейност и трудова заетост и член на Постоянна комисия по противодействие на корупцията, сигурност и обществен ред и за упражняване на контрол върху актовете издадени от органите на местната изпълнителна власт. Социален работник в Дирекция „Социално подпомагане” – Казанлък и директор на дирекция „Бюро по труда” – Казанлък към Агенция по заетостта.
- Лъчезар Димитров Борисов е доктор по икономика. Магистър е по „Макроикономика“ от Университета за национално и световно стопанство. Получава втора специалност по „Счетоводство и Финанси“ от Института за следдипломна квалификация към УНСС. В периода февруари 2017 – юли 2020г. е заместник-министър на икономиката. Избран е за министър на икономиката на 24 юли 2020 г. от 44-ото Народно събрание.
- Радостин Радославов Танев е магистър по „Финансов мениджмънт” от Стопанска академия „Д. А. Ценов”, гр. Свищов. Народен представител в 44-тото НС. Бил е общински съветник в Стара Загора. С опит в търговската сфера и областта на земеделието. Бил е областен координатор на МГЕРБ – Стара Загора. През годините е бил и председател на Младежкия общински съвет, както и заместник-кмет на Млада Загора.
- Тодор Петков Иванов е завършил специалност „История и българска филология“ във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“. Към момента е главен експерт „Култура“ в Община Чирпан. Бил е директор на Къща-музей „Пейо К. Яворов“ – Чирпан, изпълнителен директор, а след това и председател на Фондация „Яворов“. Председател на Общински съвет Чирпан от 1999 до 2003г.
- арх. Мартин Паскалев Паскалев е завършил „Архитектура“ в Университет по архитектура, строителство и геодезия, гр. София.Работи катоархитект-проектант. Общински съветник от ПП ГЕРБ, мандат 2019-2023г. в ОбС – Стара Загора. Председател на Постоянна комисия по териториално и селищно развитие и транспорт.
- Динко Танев Михайлов е инженер. Завършил е специалност „Строителство на сгради и съоръжения“ във ВСУ „Любен Каравелов“, гр. София. От 2010 г. до момента работи като строителен инженер. Общински съветник от ПП ГЕРБ мандат 2015-2019 г. и мандат 2019-2023 г., член е на ПК по териториално и селищно развитие и транспорт и на ПК по спорт и младежки дейности.
- Живко Бончев Желев емагистър по „Технология и управление в транспорта“ и бакалавър „Инженер в транспорта“ от Висшето транспортно училище „Тодор Каблешков“ – град София.29 години е всферата на енергетиката в „Мини Марица -изток“ ЕАД. Управител на рудник „Трояново-север“. Председател на секция „Енергетика“ към ПП ГЕРБ Стара Загора. Общински съветник от ПП ГЕРБ, мандат 2015-2019 г. в ОбС – Стара Загора. Член е на Управителния съвет на Аматьорската футболна лига към Българския футболен съюз.
- Роман Алексеев Желев е магистър по право от Югозападен университет „Неофит Рилски“ , гр. Благоевград. Има магистърска степен „Техника и технология“ от Тулски държавен университет, гр. Тула, Русия. Работи като адвокат на свободна практика от Адвокатска колегия Стара Загора, общински съветник от ПП ГЕРБ, мандат 2019-2023 в Общински съвет – Казанлък. Трудовият му опит включва още и позициите началник цех в завод „Арсенал“ АД, заместник началник и конструктор от отдел „Конструктивен“ в същия завод.
- Бояна Тихомирова Танева – бакалавър по „Европейско право“ от университета „Абъристуйт“, Англия и магистър по „Европейско и международно бизнес право“ от Виенски университет, Австрия. Доскоро бе зам.-председател на най-голямата младежка организация към ЕНП – „Европейските студенти демократи“. Настоящ общински съветник от групата на ПП ГЕРБ в Стара Загора, заместник-председател на ПК „Оперативни програми и международно сътрудничество“. Областен организационен секретар на МГЕРБ-Стара Загора. Мениджър е в търговска фирма.
- Никола Илиев Николов е завършил средното си образование в ТМАОР „ Иван Бънзаров“ гр. Раднево, със специалност „Миньор-механизатор“. След това придобива професионална квалификация „Минен техник“. Работил е като механизатор във фуражен завод, механик аварийна група „Водоснабдяване и канализация“ гр. Раднево. Механик-шлосер Рудник „Трояново -3“, ВрИД Организатор поддръжка и ремонт Рудник „Трояново – 3“. Общински съветник от ПП ГЕРБ, мандат 2015-2019 г. и мандат 2019-2023 г. в ОбС – Раднево
- Петко Христов Минчев е бакалавър по „Социални дейности“ от Тракийски университет – Стара Загора. Магистър е по „Публична администрация“, с профил „Управление на човешките ресурси“, от Югозападен университет „Неофит Рилски“ – Благоевград. От 2007 година е в сферата на социалните дейности като старши експерт. От 2019 година е секретар на Местната комисия за борба с противообществените прояви към Община Чирпан.
- Мария Павлова Гинева е завършила СУ „Св.Климент Охридски“ със специалност „Специален педагог“. Има над 20 години опит в работата с деца с увреждания, в момента управлява две социални услуги за деца и семейства в гр. Казанлък. Общински съветник от ПП – ГЕРБ, Председател на Комисия „Социални дейности и заетост“ в Общински съвет – Казанлък, мандат 2011 – 2015г.
- Милен Динков Димитров е магистър със специалност „Финансов мениджмънт“ в Стопанска академия „Д. А. Ценов“, гр. Свищов. Сертифициран вътрешен одитор в публичния сектор. В момента е главен експерт към отдел „Административно-стопански дейности“ в Общинска администрация Стара Загора. Областен координатор на МГЕРБ – Стара Загора.
- Петя Кръстева Чакърова е магистър по „Икономика и финанси“, СУ „Св. Климент Охридски“; „Социална работа и медиация“, Тракийски университет, гр. Стара Загора и по „Растителна защита“ от Висш селскостопански институт ”Васил Коларов”, гр. Пловдив. Заместник областен управител, мандат 2017-2021 г. Била е директор на Дирекция „Социално подпомагане“ – Стара Загора, както и на Дом за деца и младежи с умствена изостаналост, с. Петрово. Член на МКБППМН.
- Анелия Асенова Асенова е завършила специалност „Мениджмънт“ в Икономически университет, гр. Варна, Национална спортна академия и Педагогически факултет към Тракийски университет. В момента е заместник директор „Административна стопанска дейност“ на Спортно училище „Тодор Каблешков“. Европейски шампион по карате, шампион на САЩ, участник в две световни първенства, спортист на годината за Стара Загора през 2010 г. Инструктор в спортен клуб, притежава черен колан по карате. Общински съветник мандат 2015-2019г от ПП ГЕРБ.
- Димо Колев Димитров е юрист. Магистър по „Право“ от Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Работи като адвокат. Председател е на Адвокатска колегия Стара Загора. Общински съветник от ПП ГЕРБ, мандат 2015 – 2019 г. в ОбС – Стара Загора.
- Катерина Иванова Йотова езавършила Стопанска академия „Д. А. Ценов“, гр. Свищов, специалност „Прогнозиране и планиране“. Работи като началник отдел „Управление на общинската собственост и разрешителен режим“ в Община Стара Загора. Има опит в областта на човешките ресурси и счетоводството. Била е областен организационен секретар на МГЕРБ – Стара Загора.
- Димитър Маринов Стаматов е инженер от Технически университет –Варна и магистър по „Международни икономически отношения“ от Университет по национално и световно стопанство, гр. София. Трудовият му опит включва позициите ръководител на ТП „Мерки и измервателни уреди“, управител на дружество с ограничена отговорност. Председател е на Общинското ръководство на СДС – Стара Загора
- Александър Красимиров Кьосев е студент IV-ти курс Политически науки с международни отношения в Университет за национално и световно стопанство, гр. София. Бивш зам.-председател на САИМО (Студентска асоциация за изследване на международните отношения) зам.-председател в EDS (European Democrat Students) в комисията по енергетика и устойчивост, част от ЕНП
- Тодор Димитров Тодоров е минен инженер. Бакалавърската си степен завършва в Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“, гр. София. Работи в енергийния комплекс „Мини Марица – Изток“.
Казанлък
ДИГИТАЛИЗАЦИЯТА В УСЛУГА НА ГРАЖДАНИТЕ НА ОБЩИНА КАЗАНЛЪК
Стефан Папукчиев и 3 други
Казанлък
26 момичета ще се борят за короната на Царица Роза
Казанлък
Близо 400 грама метамфетамин е иззет от криминалисти от РУ-Казанлък
На 23.04.2024г. полицейски служители от РУ-Казанлък, в гр. Казанлък, са извършили проверка на 49-годишен криминално проявен мъж. Намерени и иззети са 6 полиетиленови торбички съдържащи белезникави бели, кристалообразни вещества, за които изготвената експертиза установява, че са метамфетамин с общо тегло 397,66 грама.
Мъжът е бил задържан за срок до 24 часа. В РУ-Казанлък е образувано досъдебно производство по чл.354а, ал.2 от НК. Работата по случая продължаа под надзора на Окръжна прокуратура-Стара Загора.
Казанлък
Обновяват водопроводната мрежа на град Шипка с проект за 2.6 милиона лева
2 милиона и 600 хиляди лева е стойността на проекта за реконструкция и поетапна подмяна на водопроводната мрежа в град Шипка, съобщи кметът Василка Панайотова. Основната част от средствата са по програма от Предприятието за управление на околната среда, отпуснати са и пари от републиканския бюджет.
По данни на Националния статистически институт от 2019 година, загубите на питейна вода в Шипка са над 43 процента. През 2015-2016 година е ремонтирана малка част от водоснабдителната мрежа, с което е прекратен и водният режим през лятото. Съоръженията обаче се нуждаят от подмяна, защото средната им възраст е 50 и над 50 години.
Заради старта на водния проект, през тази година на територията на Шипка не е предвидено възстановяване на улици. Със средства от местния бюджет ще бъде изграден тротоар, предвижда се и освежаване на пешеходните пътеки. С 50 процента по-малко са разходите за уличното осветление, след приключил проект за пълната подмяна на осветителните тела с енергоспестяващи. В ход е и програма за повишаване на пътната безопасност в рамките на град Шипка. БНР
Казанлък
Проверка в РУ-Казанлък заради скочилия от сградата мъж
Със заповед на директора на ОДМВР-Стара Загора ст. комисар Красимир Христов е започнала проверка за изясняване на факти и обстоятелства във връзка с инцидент в РУ-Казанлък. Припомянме, че вчера мъж скочи от втория етаж на сградата на Районното управление в Казанлък, в следствие на което е с опасност за живота.
Проверката е с цел да се установи дали са допуснати нарушения на служебната дисциплина от полицейски служители.
Казанлък
Черганово посреща гости на фестивала „От Лазаровден до Гергьовден
За втора година в казанлъшкото село Черганово ще се проведе националният фестивал „От Лазаровден до Гергьовден“. Организатор е местното читалище „Антон Страшимиров“ с подкрепата на Кметство Черганово и Община Казанлък.
„Тази година фестивалът ще се проведе навръх Цветница – 28 април. Освен музикалната и танцовата програма ще има и занаяти – потомствени калайджии, дърворезбари, както и кулинарна изложба“, съобщи за Радио Стара Загора секретарят на читалището в Черганово – Петър Байнов.
„Целта на фестивала е да се популяризира българския музикален и танцов фолклор, а условието е едно от изпълненията да бъде от пролетния обреден цикъл. Тричленно професионално жури с председател тракийската певица Дарина Славчева ще оценява участниците „, информира Петър Байнов.
Тази година се навършват 115 години от създаването на НЧ „Антон Страшимиров“. Подробности за честванията и за произхода на името Черганово разказа читалищният секретар:
„Читалището е основано през 1909 г. от няколко местни черганци и се е помещавало в плевня. Новата сграда е построена 1990 г. Годишнината ще отбележим през м. октомври, около Петковден, когато е празника на селото. Името Черганово произлиза от един керван селяни от съседното село Тулово, които са карали своите биволи по река Тунджа между двете села. Те са прали черги в реката. Наричали са ги „чергари“ и от там идва името Черганово“. БНР