“РОЗИТЕ” ИЗПУСНАХА ЦСКА, ПАДАТ С 1:3 В ДЕРБИТО НА КРЪГА

В драматичен и атрактивен мач, пълен с много обрати и емоции, представителният женски тим на „Казанлък Волей – Багира“ изпусна гостуващия му ЦСКА и падна с 1:3 в четвъртия кръг от шампионата в Националната волейболна лига при жените.
“Розите” бяха много близо до успеха в и трите загубени гейма и могат само да съжаляват, че малшансът ги лиши да зарадват 600-те, изпънили трибуните в спортна зала “Багира” за дербито на кръга.
Първият гейм се превърна в истински спектакъл, пълен с обрати. Първоначално волейболистките на ЦСКА започнаха по-добре, но след изключителна серия от сервис на посрещачката на домакините Тереза Иванова (придружена с 3 аса), казанлъчанки обърнаха развоя. Въпреки това, с много късмет гостенките от ЦСКА спечелиха измъчено първата част с 26:24. Силно се включи в игра втората разпределителка на ЦСКА Полина Нейкова, която много допринесе за победата на “армейките”.
Във втората част на терена за ЦСКА остана Поли Нейкова, която имаше ден и продължи да играе вдъхновено, като умело организираше атаката на тима си. Това даде резултат и ЦСКА увеличи аванса си в геймовете след 25:20, за радост на около 50-ината верни свои фенове, които не спираха да ги подкрепят в препълнената зала “Багира” в Казанлък.
Казанлъчанки обаче реагираха като ужилени, затегнаха редици и показаха острите си зъби в третия гейм. Това даде добър резултат за тях.
Волейболистките на „Казанлък Волей – Багира“ намалиха до минимум грешките и грабнаха частта с убедителното 25:19.  Шкогато всички очакваха изравняване на геймовете, истински драма се разигра в четвъртата част, която вървеше точка за точка и до последно не се знаеше кой ще я спечели.
Геймът предложи доста изравнявания от страна на ентусиазираните волейболистки от „Казанлък Волей – Багира“ , но момичетата на Юлия Иванова показаха характер.  В крайна сметка щастието се усмихна на софиянки. Те измъкнаха гейма с 29:27, с което взеха и мача, и така прибавиха нови три точки в актива си, след изключително драматичен завършек в негостоприемната за тях спортна зала “Багира” в града на розите.
Топреализатор в мача стана нападателката на ЦСКА Ралина Дошкова с 25 точки (3 аса, 3 блокади, 46 % в нападение). Най-резултатна за казанлъчанки беше Радостина Маринова, който отбеляза 13 точки, а Тереза Иванова добави 11 точка.
В следващия кръг волейболистките на „Казанлък Волей – Багира“ гостуват на “Раковски” в Димитровград с амбиции за реванш и убедителна победа.
Мачът ще се играе идващата събата, 28-ти ноември, от 17 часа в местната спортна зала “Младост” в Димитровград.