България
Полицай отказа подкуп от 150 лева
Окръжна прокуратура Пазарджик внесе обвинителен акт по бързо производство срещу шофьора Христо П., на 54 г. Това съобщиха от прокуратурата.
На 29 май в Пазарджик на ул. „Любен Боянов“ е предложил да даде парична сума от 150 лева на длъжностно лице, полицейски орган – младши автоконтрольор Михаил Д. в сектор „Пътен контрол“ при ОД на МВР Пазарджик, за да не извърши действие по служба.
Христо П. опитал да осуети проверка на управлявания от него лек автомобил „Фиат Уно“, за да не последват за него неблагоприятни последствия.
Разпитан по бързото производство, след привличането му като обвиняем, Христо П. се признава за виновен и се ползва от правото си да не дава обяснения, като изразява съжаление за своето деяние.
България
Започва тестването на системата BG-ALERT за разпространение на съобщения за извънредни ситуации и бедствия

Започва тестването на системата BG-ALERT за разпространение на съобщения за предупреждение на населението за извънредни ситуации и бедствия. Това се посочва в сайта на BG-ALERT.
Първата област, в която ще бъде тествана системата, е Габрово. Днес, в диапазона межди 12:00 часа и 12:30 часа, гражданите с мобилни телефони, които поддържат технологията Cell Broadcast, ще получат известия чрез звуков сигнал и текстово съобщение. Тестовото съобщение ще бъде получено без значение в какъв режим са телефоните и на кой мобилен оператор. Потребителите ще могат да изключат сигнала, когато го получат.
При реално възникнало събитие, в съобщението за предупреждение, което ще получават гражданите, ще има линк, който насочва към сайта на BG-ALERT, където ще се помества допълнително информация.
След област Габрово в тестове ще се проведат както следва:
- на 14 ноември в областите Видин, Враца, Ловеч, Монтана и Плевен
- на 15 ноември в областите Велико Търново, Разград, Русе и Силистра
- на 16 ноември в областите Варна, Добрич, Търговище и Шумен
- на 21 ноември в областите Бургас, Сливен, Стара Загора и Ямбол
- на 22 ноември в областите Благоевград, Кюстендил, Перник, София и Софийска област
- на 23 ноември в областите Кърджали, Пазарджик, Пловдив, Смолян и Хасково
Предвижда се на 29 ноември да се проведе национален тест в страната.
Поради спецификата на информационните системи е възможно на някои телефони като заглавие на прозореца, където се визуализират, съобщенията да пише – „Сигнал от президента“/“Presidential alert“. От Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ уточняват, че сигналът няма връзка с Президентската институция, а текстът е заложен от производителите на операционните системи.
Целта на тестовете е проверка функционирането на системата и населението да придобие представа за съобщенията и съпътстващото ги поведение на мобилните устройства.
Системата BG-ALERT допълва националната система за ранно предупреждение и оповестяване. В момента се изготвя наредба за работата и използването на системата BG-ALER като се очаква в началото на следващата година се очаква тя да започне да работи официално.
България
Галина Стоянова: Разчитам мостовете да не се рушат, а да свързват казанлъчани

България
Признание за Галина Стоянова от 61-ва Стрямска механизирана бригада

България
ГЕРБ е първа политическа сила в Казанлък

„С изборен резултат от 29,95% ГЕРБ е първа политическа сила в община Казанлък и, спрямо последните избори, партията вдига процентния си резултат с 4%”, това заяви на пресконференция председателят на предизборния щаб Борис Кърчев.
При избирателна активност от 40,74% ГЕРБ в града на розите получава над 6000 гласа, което й отрежда и първото място по брой съветници в Общинския съвет – 12 мандата. „Видно от резултатите ни, хората в града и останалите населени места в общината виждат, че работим и искат това развитие да продължи”, уточни Кърчев, който бе категоричен, че на балотажа в неделя кандидатът за кмет на Общината Галина Стоянова ще спечели изборите.
„Нека на 05.11. хората да направят прагматичния и разумен избор и да гласуват доверие именно на човека, който 12 години доказа, че може да развива устойчиво и в перспектива казанлъшката община. Защото Галина Стоянова доказа точно това – сигурно развитие и устойчиво надграждане. Тя няма да се учи тепърва как да управлява, а ще продължи да надгражда постигнатото през трите си мандата”, мотивира се Илиана Жекова от предизборния щаб на ГЕРБ – Казанлък. Към нейните думи се присъедини и Николай Златанов, който призова жителите на общината в неделния ден на балотажа да подкрепят Галина Стоянова за кмет на Община Казанлък с № 7 в бюлетината.
Купуването и продаването на гласове е престъпление!
Пресцентър на ПП ГЕРБ – Казанлък
България
В 7 населени места ГЕРБ-Казанлък печели кметските избори на първи тур

Кандидатите за кметове, издигнати от ПП ГЕРБ, в 7 населени места в общината, печелят изборите още на първи тур. Това са: с Дунавци, с. Кънчево, с. Розово, с. Ясеново, с. Средногорово, с. Горно Изворово, гр. Шипка. В други пет населени места кандидат-кметовете отиват на балотаж. Такъв е случаят със село Овощник, където Дамян Цанев, за когото са гласували 36,24% от хората, води пред опонента си. В гр. Крън Пламен Георгиев също отива на балотаж. Неговият резултат е 31,97% или 405 гласа. На втори тур срещу опонента си ще се изправи и кандидатът за кмет от ГЕРБ за село Шейново Петко Петков, за когото са гласували 212 души или това са 31,59%. Зина Трифонова също ще се яви на втори тур за кмет на село Копринка, след като за нея гласуваха 49,55% от хората. По същия начин стои и въпросът с кмета на Бузовград, който жителите също ще избират на балотаж. Кандидатът от ГЕРБ Петър Петров е подкрепен от 49,59 % гласували жители.
В следващите четири години село Дунавци ще се управлява от Дончо Гунев, който изпревари опонента си и му се довериха 50,18% от гласувалите. В с. Кънчево своя втори мандат ще кара Стойно Стойнов, който получи доверието на 57,38% от гласувалите. Досегашният кмет на с. Ясеново също ще продължи третия си мандат. За Пламен Вълев са гласували 56,94% от хората. В Средногорово жителите са си избрали отново кмета Илиян Илиев, който ще ръководи селото за трети пореден път. Подкрепили са го със 108 гласа или 73,47%. В село Горно Изворово Теодора Рабошева получава 67,79% и продължава своя втори мандат.
Село Розово и град Шипка се оказаха двете населени места, в които никой не се осмели да се изправи в изборната битка срещу досегашните кметове Венцислав Колев и Василка Панайотова. За Колев, да продължи втори мандат, са гласували 95% от розовци, а за Панайотова, за да започне трети мандат, в гр. Шипка – 90,22% от гласувалите.
Следващата неделя, на 5 ноември, кандидатите за кметове в лицето на Дамян Цанев (с. Овощник), Пламен Георгиев (гр. Крън), Зина Трифонова (с. Копринка), Петър Петров (с. Бузовград) и Петко Петков (с. Шейново) ще разчитат отново на подкрепата на хората по места. За тях можете да гласувате с №7 в бюлетината за кмет на кметство.
В неделя, на 5 ноември, освен за кметове на кметства, жителите на общината ще трябва да направят своя избор и за кмета на Община Казанлък, където за четвърти мандат кандидат е Галина Стоянова. Всеки може да я подкрепи с №7 в бюлетината за кмет на Община Казанлък.
–
Пресцентър на ПП ГЕРБ – Казанлък
България
ГЕРБ печели местния парламент с близо 30%, следвани от Алтернатива на гражданите с 16%

ГЕРБ спечели категорично битката и за Общинския съвет в Казанлък. Партията, която е водена от Галина Стоянова в града, събира 29.95% от вота за местния парламент. Сочат първфите официални резултати при обработени 100% СИК протоколи в OИК.
Втори са Алтернатива на гражданите с 16.96%. Трети БСП с 13.95%, следвани от ДПС с 13.74%. Възраждане са 5-ти с 7.58%.
Много слаб резултат записват ПП-ДБ със само 6.04% и ИТН които получават 3.92%.