Още две шампионски титли за АСК Ефко Рейсинг Казанлък

Екипажа Костадин Щерев – Николай Арабаджиев със Субару Импреза спечелиха последния кръг от новия шампионат на Рали спринт в България – Дряново 2016. Те спечелиха през юни и рали спринт Казанлък, което им даде възможност да станат първите Шампиони на България на Рали спринт . За първи път АСК Ефко Рейсинг Казанлък печели две отборни шампионски титли в един сезон на планинско и на рали спринт, като те вече са 8 за 15 годишната история на клубът. Александър Димитров и Велислава Павлова спечелиха трето място в своя клас RC 5 с Пежо 106 . Пилотите на АСК Казанлък моторспорт Стефан Панчугов – Алекси Малчев с Хонда Сивик са 3-ти в генералното класиране след Георги Янков – Цветан Балджиев и победителите Щерев- Арабаджиев . Те са и победители в клас НС 4. Милен Узунов – Николай Мончев с Хонда Сивик са победители в клас НС 3 . Победители в отборното класиране на Рали спринт Дряново са Октан тийм –София следвани от Казанлък моторспорт и Ефко Рейсинг Казанлък. Следващото състезание от календара на БФАС е в края на тази седмица на писта Бургас предпоследен кръг от шампионата на Затворен Маршрут .