Казанлък
На чаша червено вино и приказки за любовта в гр. Шипка
Повода бе празника на любовта „ Св. Валентин“ екипа на Кметство- Шипка по традиция поздрави две дългогодишни семейни двойки – сем. Стефка и Христо Крачанови и сем. Франциска и Койчо Чуканови от китното градче. В една песен се пееше, че всичко от което се нуждаем е ЛЮБОВ ! Изключително тематично звучи за двете семейства. Защото, всъщност, щастието в истинската любов няма възраст и не идва с това, което искаме, а с онова което получаваме от другия.
–Семейство- СТЕФКА И ХРИСТО КРАЧАНОВИ сключват граждански брак на 14.10.1962г. . Срещат погледите си в салона на читалище “ Светлина „ двамата са на отсрещни балкони. Тя е само на 18 години, красива, нежна и емоционална. Получава предложение за брак на моста на въздишките / Шипченския проход / семействата им се съгласяват с радост спретват чудна сватба. Както е в живота красивата двойка преживява щастливи и трудни моменти заедно, но времето ги калява . Радват се на прекрасните семейства на техните две дъщери- Красимира и Диана, а още повече на успехите на любимите си внуци. За тях е истински празник събирането на цялата фамилия. Двора, който целогодишно е изпълнен с цветя се превръща в празнична украса …..
Кмета на гр. Шипка- Василка Панайотова поднесе на семейство Крачанови тематични подаръци- цвете, бутилка червено вино, сервиз за кафе и шоколадови бонбони. Семейството ни посрещат топло и сърцато ни канят да споделим по чаша домашно вино. На традиционния въпрос за Тайната на дългогодишния брак- отговориха, че в годините са се научили да се разбират даже без думи, компромисите, всеотдайността и уважението са на преден план след раждането на прекрасните им дъщери. Имат общи интереси и хобита- обичат музиката/ двамата пеят във вокална група „ Възраждане“ към НЧ „ Светлина- 1961“ , обичат да излизат на сцена, обичат да се грижат за кокетната си градина, да четат книги, да ходят сред природата и да коментират новините. Стефка издаде своя книга по спомени за трудните, но щастливи години като секретар в читалище „ Светлина „. На въпроса как е преминал досега семейния им живот- тя отговори, че прилича на роман. Кмета на град Шипка им пожела много здраве, дълголетие, вдъхновение и енергия да сбъдват мечтите си и да напишат още много глави в романа на живота си! Разбират се с малко думи, живеят в хармония и уважение, в грижа за другия и любов към всички от семейството .
Семейство- ФРАНЦИСКА И КОЙЧО ЧУКАНОВИ сключват граждански брак на 05.01.1970г. Раждат се двете им прекрасни деца- Дарина и Злати. Отдават се на грижите за тях и възпитанието им. Заобиколени от красота, топлота и вдъхновени от природата. Обичат да оформят всяко кътче от двора си , да посрещат гости и да се занимават с прекрасните си домашни любимци. Кмета на гр. Шипка-В. Панайотова поднесе тематичните подаръци на сем. Чуканови с пожелание за много здраве, защото то е най- важното, много топлина и уют в дома и безброй щастливи моменти с любимите им хора ! Денят завърши с наздравица с червено вино и приказки за ЛЮБОВТА, онова красиво чувство, заради което си заслужава да ЖИВЕЕМ!
Кметство град Шипка/ Kmetstvo Shipka
Казанлък
ДИГИТАЛИЗАЦИЯТА В УСЛУГА НА ГРАЖДАНИТЕ НА ОБЩИНА КАЗАНЛЪК
Стефан Папукчиев и 3 други
Казанлък
26 момичета ще се борят за короната на Царица Роза
Казанлък
Близо 400 грама метамфетамин е иззет от криминалисти от РУ-Казанлък
На 23.04.2024г. полицейски служители от РУ-Казанлък, в гр. Казанлък, са извършили проверка на 49-годишен криминално проявен мъж. Намерени и иззети са 6 полиетиленови торбички съдържащи белезникави бели, кристалообразни вещества, за които изготвената експертиза установява, че са метамфетамин с общо тегло 397,66 грама.
Мъжът е бил задържан за срок до 24 часа. В РУ-Казанлък е образувано досъдебно производство по чл.354а, ал.2 от НК. Работата по случая продължаа под надзора на Окръжна прокуратура-Стара Загора.
Казанлък
Обновяват водопроводната мрежа на град Шипка с проект за 2.6 милиона лева
2 милиона и 600 хиляди лева е стойността на проекта за реконструкция и поетапна подмяна на водопроводната мрежа в град Шипка, съобщи кметът Василка Панайотова. Основната част от средствата са по програма от Предприятието за управление на околната среда, отпуснати са и пари от републиканския бюджет.
По данни на Националния статистически институт от 2019 година, загубите на питейна вода в Шипка са над 43 процента. През 2015-2016 година е ремонтирана малка част от водоснабдителната мрежа, с което е прекратен и водният режим през лятото. Съоръженията обаче се нуждаят от подмяна, защото средната им възраст е 50 и над 50 години.
Заради старта на водния проект, през тази година на територията на Шипка не е предвидено възстановяване на улици. Със средства от местния бюджет ще бъде изграден тротоар, предвижда се и освежаване на пешеходните пътеки. С 50 процента по-малко са разходите за уличното осветление, след приключил проект за пълната подмяна на осветителните тела с енергоспестяващи. В ход е и програма за повишаване на пътната безопасност в рамките на град Шипка. БНР
Казанлък
Проверка в РУ-Казанлък заради скочилия от сградата мъж
Със заповед на директора на ОДМВР-Стара Загора ст. комисар Красимир Христов е започнала проверка за изясняване на факти и обстоятелства във връзка с инцидент в РУ-Казанлък. Припомянме, че вчера мъж скочи от втория етаж на сградата на Районното управление в Казанлък, в следствие на което е с опасност за живота.
Проверката е с цел да се установи дали са допуснати нарушения на служебната дисциплина от полицейски служители.
Казанлък
Черганово посреща гости на фестивала „От Лазаровден до Гергьовден
За втора година в казанлъшкото село Черганово ще се проведе националният фестивал „От Лазаровден до Гергьовден“. Организатор е местното читалище „Антон Страшимиров“ с подкрепата на Кметство Черганово и Община Казанлък.
„Тази година фестивалът ще се проведе навръх Цветница – 28 април. Освен музикалната и танцовата програма ще има и занаяти – потомствени калайджии, дърворезбари, както и кулинарна изложба“, съобщи за Радио Стара Загора секретарят на читалището в Черганово – Петър Байнов.
„Целта на фестивала е да се популяризира българския музикален и танцов фолклор, а условието е едно от изпълненията да бъде от пролетния обреден цикъл. Тричленно професионално жури с председател тракийската певица Дарина Славчева ще оценява участниците „, информира Петър Байнов.
Тази година се навършват 115 години от създаването на НЧ „Антон Страшимиров“. Подробности за честванията и за произхода на името Черганово разказа читалищният секретар:
„Читалището е основано през 1909 г. от няколко местни черганци и се е помещавало в плевня. Новата сграда е построена 1990 г. Годишнината ще отбележим през м. октомври, около Петковден, когато е празника на селото. Името Черганово произлиза от един керван селяни от съседното село Тулово, които са карали своите биволи по река Тунджа между двете села. Те са прали черги в реката. Наричали са ги „чергари“ и от там идва името Черганово“. БНР