Жените на „Казанлък“ победиха бургаския тим

С победата си над бургаския тим  с 3:0 жените на „Казанлък“ излязоха начело на първенството при изиграни четири срещи. Отборът на Казанлък записа трети пореден успех, приключвайки мача за близо час с голяма преднина в отделните части над абсолютния аутсайдер в този сезон ВК „Бургас 2007“ (25:15, 25:11, 25:16)

Eдинствено в третата част отборът ни трябваше да наваксва, след като домакините от Бургас поведоха с 11:7. След 13-та точка за Розите обаче резултатът наклони везните отново в тяхна полза.Трета поредна победа в женското първенство записа отборът на Казанлък Волей (Казанлък). В мача си от IV кръг момичетата, водени от треньора си Страхил Балов, се наложиха с 3:0 (25:15, 25:11, 25:16) като гост на Бургас 2007 (Бургас) пред около 100 зрители в зала “Младост”.

В първите два гейма Розите диктуваха темпото на игра, но в третата част трябваше да наваксват, след като домакините от Бургас далеч не се бяха предали. Напротив, възпитаничките на Георги Делчев поведоха с 3:0 и имаха аванс до 11:7. След това обаче Казанлък успя да изравни (13:13), а от този момент не изпусна повече инициативата и се поздрави с нови три точки.