Казанлък
ДОБРОволческата Коледа на сдружение „Бъдеще за децата” събра 1001,00 лв. за Диан Костов
В рамките на два дни – 4-ти и 5-ти, местната организация проведе Коледен базар „Hand made за кауза”, на който бяха събрани 1001,00 лв. Средствата, Сдружение”Бъдеще за децата” ще дари за личната кауза на Диан Костов. 28-годишният младеж от Казанлък се нуждае от спешна операция на двете тазобедрени стави и подмяната им с изкуствени импланти, които ще бъдат изработени по поръчка, така че да съответстват на неговата костна структура.Цената на двата индивидуални, поръчкови импланта е около 24 000 лева. Диан страда от костно-ставно заболяване и от няколко месеца с голяма болка, може да направи само няколко стъпки, с две патерици. За един месец в Сдружението пристигнаха стотици коледни украшения и сувенири, картички и украса за елха сътворени с много любов от детски ръчички. Всички те бяха събрани на една маса на площад „Севтополис” и предложени на казанлъчани в рамките на благотворителния базар „Hand made за кауза. Пред щанда на ДОБРОволческата Коледа, постоянно се спираха хора с желание да помогнат. Стотици наши съграждани, направиха дарение и отправиха своите пожелания за здраве и благополучие към Диан Костов. Благотворителният базар се случи и с подкрепата на община Казанлък. Има още Коледни подаръчета и картички за хората, които имаха желание, но не успяха да се включат в инициативата предните два дни. Екипът на Сдружение „Бъдеще за децата” предлага още две възможности за тях. До 23-ти декември ще разположи масичка във фоайето на сградата, където се помещава – ул. „Войнишка” 25, и всеки желаещ, може да заповяда и да подкрепи кампанията.
А след 14-ти декември, в инициативата ще се включи и магазин „Дарис фууд” (ул. „Генерал Драгомиров”), като предложи на своите клиенти да закупят Коледни картички в подкрепа на каузата „ДОБРОволческа Коледа за Диан Костов”. Кутията ще бъде разположена до касите на търговския обект. Призивът „Нека заедно помогнем на Диан Костов!” бе отправен към граждани, бизнеса, фирми и предприятия, медии, институции, училища, детски градини и социални услуги, и изобщо всички ДОБРОтворци в нашия град и България. В Доброволческата Коледа за Диан Костов се включиха ученици, учители, директори, родители и много приятели от СОУ „Екзарх Антим I” гр. Казанлък, Професионалната гимназия по лека промишленост и туризъм в града, ПГ „Иван Хаджиенов” гр. Казанлък, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” село Ръжена, ЦДГ „Синчец” село Копринка, ЦДГ №15 „Звънче” гр. Казанлък, ОДЗ №18 „Пчелица” гр. Казанлък и филиал в с. Бузовград, ЦДГ №9 „Слънчице”, гр. Казанлък, ЦДГ „Дружба” село Александрово, общ. Павел Баня,ОДЗ № 6 „Еделвайс”, Дневен център за деца с увреждания гр. Рудозем, Дневен център за деца/възрастни с увреждания гр. Казанлък, ЦДГ №1 „Здравец” гр. Казанлък, Хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий” гр. Казанлък.
Казанлък
ДИГИТАЛИЗАЦИЯТА В УСЛУГА НА ГРАЖДАНИТЕ НА ОБЩИНА КАЗАНЛЪК
Стефан Папукчиев и 3 други
Казанлък
26 момичета ще се борят за короната на Царица Роза
Казанлък
Близо 400 грама метамфетамин е иззет от криминалисти от РУ-Казанлък
На 23.04.2024г. полицейски служители от РУ-Казанлък, в гр. Казанлък, са извършили проверка на 49-годишен криминално проявен мъж. Намерени и иззети са 6 полиетиленови торбички съдържащи белезникави бели, кристалообразни вещества, за които изготвената експертиза установява, че са метамфетамин с общо тегло 397,66 грама.
Мъжът е бил задържан за срок до 24 часа. В РУ-Казанлък е образувано досъдебно производство по чл.354а, ал.2 от НК. Работата по случая продължаа под надзора на Окръжна прокуратура-Стара Загора.
Казанлък
Обновяват водопроводната мрежа на град Шипка с проект за 2.6 милиона лева
2 милиона и 600 хиляди лева е стойността на проекта за реконструкция и поетапна подмяна на водопроводната мрежа в град Шипка, съобщи кметът Василка Панайотова. Основната част от средствата са по програма от Предприятието за управление на околната среда, отпуснати са и пари от републиканския бюджет.
По данни на Националния статистически институт от 2019 година, загубите на питейна вода в Шипка са над 43 процента. През 2015-2016 година е ремонтирана малка част от водоснабдителната мрежа, с което е прекратен и водният режим през лятото. Съоръженията обаче се нуждаят от подмяна, защото средната им възраст е 50 и над 50 години.
Заради старта на водния проект, през тази година на територията на Шипка не е предвидено възстановяване на улици. Със средства от местния бюджет ще бъде изграден тротоар, предвижда се и освежаване на пешеходните пътеки. С 50 процента по-малко са разходите за уличното осветление, след приключил проект за пълната подмяна на осветителните тела с енергоспестяващи. В ход е и програма за повишаване на пътната безопасност в рамките на град Шипка. БНР
Казанлък
Проверка в РУ-Казанлък заради скочилия от сградата мъж
Със заповед на директора на ОДМВР-Стара Загора ст. комисар Красимир Христов е започнала проверка за изясняване на факти и обстоятелства във връзка с инцидент в РУ-Казанлък. Припомянме, че вчера мъж скочи от втория етаж на сградата на Районното управление в Казанлък, в следствие на което е с опасност за живота.
Проверката е с цел да се установи дали са допуснати нарушения на служебната дисциплина от полицейски служители.
Казанлък
Черганово посреща гости на фестивала „От Лазаровден до Гергьовден
За втора година в казанлъшкото село Черганово ще се проведе националният фестивал „От Лазаровден до Гергьовден“. Организатор е местното читалище „Антон Страшимиров“ с подкрепата на Кметство Черганово и Община Казанлък.
„Тази година фестивалът ще се проведе навръх Цветница – 28 април. Освен музикалната и танцовата програма ще има и занаяти – потомствени калайджии, дърворезбари, както и кулинарна изложба“, съобщи за Радио Стара Загора секретарят на читалището в Черганово – Петър Байнов.
„Целта на фестивала е да се популяризира българския музикален и танцов фолклор, а условието е едно от изпълненията да бъде от пролетния обреден цикъл. Тричленно професионално жури с председател тракийската певица Дарина Славчева ще оценява участниците „, информира Петър Байнов.
Тази година се навършват 115 години от създаването на НЧ „Антон Страшимиров“. Подробности за честванията и за произхода на името Черганово разказа читалищният секретар:
„Читалището е основано през 1909 г. от няколко местни черганци и се е помещавало в плевня. Новата сграда е построена 1990 г. Годишнината ще отбележим през м. октомври, около Петковден, когато е празника на селото. Името Черганово произлиза от един керван селяни от съседното село Тулово, които са карали своите биволи по река Тунджа между двете села. Те са прали черги в реката. Наричали са ги „чергари“ и от там идва името Черганово“. БНР