Две Шампионски титли от Държавното първенство по ММА за състезателите на СНЦ „СК Аргус ММА“

Два шампионски титли от Държавният личен шампионат по ММА на БФММА спечелиха състезателите на СНЦ „СК Аргус ММА“,гр. Казанлък. Състезанието се проведе на 21-22.09.2019г.,в гр. София, Спортна зала „София“.

Снимка на Община Казанлък.

Веско Митев спечели републиканската титла при „Момчета“ /12-13 год./ ,категория 48 кг. Това бе първо състезание за Веско по правилата на ММА. Веско изигра 3 срещи и постигна 3 категорични победи , с което спечели и първото място в своята категория.
Христо Христов спечели републиканската титла във възрастова категория „Мъже“, категория 77.1 кг. Христо спечели категорично и трите си срещи.
В първата си среща Христо постигна единодушна победа със съдийско решение.
На полуфинала победи с нокаут в първи рунд.
На финала , Христо отново победи с нокаут, но този път във втори рунд.

Това е трето състезание за Христо и първа републиканска титла за него. В предните си две участия той спечели бронзови медали.
Дебют на състезателната сцена направиха още четирима млади състезатели на клуба. И четиримата се състезаваха във възрастова категория „Мъже“. Въпреки добрата игра трима от тях не успяха да преодолеят първи кръг.
Теодор Кюмюрджиев след атрактивна победа ,стигна до борбата за отличията в категория 70,3 кг. За съжаление изгуби полуфиналната си среща и така остана с бронзов медал.

„Искам да благодаря на Веско, Христо и останалите състезатели за положените усилия от тях по време на подготовката. Бяха много отдадени и дисциплинирани. “, сподели техния треньор Красимир Аладжов. „Благодаря отново на всички момчета и момичета от клуба за подкрепата. Както всеки път споменавам нашия спорт е изключително тежък ,и всички състезатели заслужават уважение и подкрепа за труда ,усилията и мъжеството ,което показват.
Искам да благодаря на Община Казанлък и на Кмета г-жа Галина Стоянова за цялостната подкрепа от тяхна страна“.