Даниела Тодорова зае пето място в хвърлянето на копие в третия ден от Параолимпийските игри в Рио де Жанейро.

Даниела, която е бронзова медалистка от Параолимпиадата през 2008, и медалистка от последното Световно първенство, подобри личния си резултат и постави национален рекорд.Тя постигна резултат от  19.54 метра, като преди това във финалната осмица тя направи 19.06 метраТитлата в дисциплината спечели латвийката Диана Дадзите, която постави световен рекорд с резултат 23.26 метра.„Горд съм с представянето на Даниела. Тя подобри резултата си от параолимпиадите в Пекин и Лондон“, каза треньорът й Радостин Тодоров .Съотборникът на Даниела от казанлъшкия спортен клуб за атлети с увреждания Ружди Ружди завърши на 6-о място в дисциплината хвърляне на диск в група F54/55/56. Ружди даде резултат от 38.04 метра, който постигна при втория си опит. Второто му участие в параолимпиадата е на 16 септември, когато ще хвърля гюле.До 18 септември близо 4300 атлети с увреждания от 176 държави ще се противопоставят в Рио, като това ще са параолимпийските игри с най-много участници в историята. 528 състезания в 23 спорта ще определят кои ще са медалистите в Рио.Шест държави ще направят параолимпийски дебют – Аруба, Конго, Малави, Сомалия, Сао и Принсипи и Того. Осем независими участници ще представляват отбора на бежанцитеОфициалният талисман на форума е Том – магическо създание, съвкупност от няколко вида растения, които има в бразилските гори. Два нови спорта ще могат да бъдат наблюдавани на игрите – Кану и триатлон. Билети за състезания от параолимпийските игри на стойност 1,79 млн. евро са продадени до момента.